تبلیغات
همیشــِ میــ نویـــسـمـ - جهان در سال 2012،به پایان نمی رسد!
همیشــِ میــ نویـــسـمـ
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 21 دی 1390 توسط مهدی
دانشمندان سازمان ملی هوا و فضای آمریكا، ناسا، اعلام كردند كه برخلاف پیش بینی‌ برخی كتاب‌ها، فیلم‌ها، گروه‌های فرقه‌ای و سایت‌های اینترنتی، هیچ گونه شواهد مستدلی مبنی بر اینكه جهان در سال 2012 به پایان می‌رسد، وجود ندارد.!
ایسنا : به نقل از روزنامه لس آنجلس تایمز، نظریه‌های مربوط به آخرالزمان در سال 2012 براساس ادعاهایی بود كه با استناد به تقویم قوم مایا گفته بودند سیاره‌ای به نام "نیبیرو" در حال نزدیك شدن به كره زمین است.

مدتی است كه شایعات درباره اینكه جهان در تاریخ 21 دسامبر 2012 به پایان خود می‌رسد، بر سرزبان‌ها افتاده است.

اما اكنون دانشمندان این شایعات را پس از تحلیل همه سناریوهای ممكن برای به پایان رسیدن جهان، بی اساس دانسته‌اند.

سازمان ناسا اعلام كرد: در سال 2012 هیچ اتفاقی برای كره زمین نخواهد افتاد. دانشمندان معتبر سراسر جهان در رابطه با سال 2012 هیچ گونه تهدیدی را علیه زمین تشخیص نداده‌اند.

براساس تئوری‌های آخرالزمان در سال 2012، سیاره نیبیرو كه یك سیاره افسانه‌ای است و توسط سومری‌ها كشف شده، در حال حركت به سوی كره زمین است. برخی پیشتر پیش بینی كرده بودند كه آخرالزمان در ماه مه سال 2003 اتفاق می‌افتد اما پس از آنكه در این تاریخ اتفاق نیافتاد تاریخ آن را تا دسامبر 2012 به تعویق انداختند!

تعیین این تاریخ مرتبط با پایان یكی از چرخه‌های تقویم باستانی قوم مایا در انقلاب تابستانی و زمستانی در سال 2012 است اما دانشمندان اظهار می‌دارند كه تقویم مایاها در این تاریخ به پایان نمی‌رسد و تنها یك چرخه جدید آغاز خواهد شد كه مشابه با تقویمی است كه امروز ما از آن تبعیت می‌كنیم. 21 دسامبر 2012 تنها پایان یكی از دوره‌های بلند مدت تقویم مایا است كه بعد از آن می‌بایست یك دوره دیگر آغاز شود.

به گفته ناسا، داستان‌هایی كه درباره سیاره نیبیرو و آستروییدها و شهاب سنگ‌های پراكنده‌ای كه قرار است به زمین برخورد كنند، مطرح شده، یك حقه اینترنتی است.

ناسا در ادامه بیانیه خود گفت: اگر سیاره نیبیرو و یا به اصلاح "سیاره ایكس" واقعیت داشت و به قصد برخورد به سوی زمین در سال 2012 در حال حركت بود، ستاره شناسان دست كم از یك دهه قبل می‌بایست آن را دیده و در تعقیب تحركات آن بوده باشند و می‌بایست در حال حاضر با چشم غیر مسلح در آسمان دیده شود.

منبع:isna.ir


برچسب ها: 2012، جهان، نابودی دنیا، 21 Dec 2012، 21 دسامبر 2012،
درباره وبلاگ
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
ما را محبوب کنید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :